25.Szmgia
2005.09.10. 13:32
A szmgia varzslata
Hogyan teremtnk a szval?
Az emberek, ha azzal a szval tallkoznak, hogy mgia, vegyes rzelmekkel szoktak reaglni. ltalban, gonosz varzslt, vagy boszorkt kpzelnek el, aki a szp s jlelk embereknek rosszat akarnak s mg ezernyi gondolatot fznek hozz.
Mit is jelent valjban az a sz, hogy mgia?
Jelentse: A termszeti jelensgek befolysolsra vgzett babons cselekvsek sszessge, rendszere, bvszet, szemfnyveszts.
Itt, is mint sok ms terleten az alapokkal van baj.
Olyan er fog velnk varzslatot vghez vinni, amilyen ppen a belltottsgunk, hiszen a dolgok nmagukban semlegesek. Mi tesszk ket jv vagy rossz! A mgia mlysgei a legtitokzatosabb dolgokat a Mindensg lnyegt, a hatalmat, a minsget, az anyagot s a Termszet sszes erejt rejti magban. Megtant minket arra, hogy az egyes dolgok miben klnbznek s miben azonosak egymstl. A mgia tkletes s fennklt tudomny, mely hatalmas ervel br.
Matematikbl, fizikbl, s teolgibl ll.
A fizika a vilg anyagi termszetnek titkait magyarzza s teljes egszben annak kvetkezmnyeit.
A matematika megismertet minket a termszet hrom mretvel s megtantja, hogyan figyeljk az gitestek mozgst.
A teolgia pedig arra tant, hogy mi az ISTEN, az intelligencia s az rtelem, mi az angyal, a valls, a llek, a szent trvny, a szertarts s a titokzatos misztrium. Oktatja az embert a hitrl, a csodkrl s ennek trvnyeirl.
A materialista vilgszemllet, s az azt kvet lelkek nem igazn fogadjk el ezeket a tantsokat. Mindez azrt van gy, mert mg nem tapasztaltk meg ezeknek a trvnyeknek a vals voltt.
s ez nem baj!
Majd k is meglik, megrtik, ha eljn az idejk.
A mgia az energik megvalsult varzslata. A minket krl vev vilg tele van az energia klnbz megnyilvnulsaival, formival. Minden ember, llat, nvny, trgy az energik tmrlsei, srsdsei, melyeket anyagi szinten protonok, elektronok, neutronok alkotnak.
Az korban mg teljesen tudatban voltak annak, hogy minden energia. Tudtk, hogy mindennek megvan a csak r jellemz rezgse s van egy olyan Forrs, amely sohasem fog materializldni. Ebbl a Forrsbl jv rad erkbl alakult ki a Vilgegyetem s minden, ami a ltezsbe lp.
A belle kiraml er, mindenhol szabadon ramlik, mindenen thatol, s mindenhol ltfenntart mdon ott van. Az kor emberei kztt volt olyan is, aki ezt az ert a legteljesebb mrtkben hasznlni s irnytani tudta. Ma is minden ember kpes arra, hogy ezt az egyetemes energit hasznlja. Ez az energia nem vlik addig alkoterv, amg el nem ri a megfelelen szksges koncentrcit.
A misztikus iskolkban a tants nagy rszt az energiasszpontost gyakorlatok tettk ki.
A gondolatok s a hangok ers kivettse cselekv erv alakul. Csakis a felhasznl akarata szabja meg milyensgt, hiszen mint mr emltettem ez az er semleges. Minden energia a gondolatokat kveti, ez a trvny az energia egyetemes aximja ( alapelve ).
Az energia sszpontostsa s teremt erv val talaktsa gondolataink beszdnk rvn trtnik.
Minden mester, nagy hangslyt fektetett tantvnyainl az rtelem fegyelmezettsgre, s a gondolat kontrollra. Az imnt lertakbl kitnik, hogy mirt mi alaktjuk vilgunkat, s mirt ltjuk olyannak amilyen.
Amirl s ahogyan gondolkodunk, azz vlunk. A gondolatok a szellem vilgbl ltezve alaktjk ki a fizikai ltszatvalsgot!
Gondolatainkbl, beszdnkbl nmagukat megvalst, beteljest prfcik vlnak, azaz Testet ltenek. rzelmi s gondolati vilgunk, egy tkrknt jelenik meg letnkben. Ez a Trvny. Az egyik eszkz melyet a gondolatkoncentrci fokozshoz felhasznl az ember az a hang. Ha beszlnk, akkor hangot adunk ki. A hangok betkbl llnak.
A betk, mint tudjuk, magnhangzkbl s mssalhangzkbl tevdnek ssze. Ha a betkbl gondolatainkon keresztl rtelmes szavakat alkotunk s azt a megfelel erej gondolati energival feltltve, kiindtjuk az terbe az egyetemes energikat mozgsba hozza, s meggyorstja azoknak a megtesteslst!
A bet hangalakja ilyenkor maghoz vonzza a hozz tartoz energit. Az si okkultista tantsok szerint az emberi hang a hangertl s a hangszntl fggen kpes arra, hogy az asztrlis fnyt klnbz formkba ntse. gy vagyunk mi, emberi mivoltunkban Teremt kpessgekkel felruhzva.
Tudjuk mr azt, hogy az emberi hangkpz szervek ktfajta hangz kpzsre alkalmasak. pl: a kabbalban elfordul ernevekben a magnhangzk a harmnia megteremtsrt felelsek. A mssalhangzk a bels fejlds s a tudatossg szolglatban llnak.
Felhoznm pldnak, a jgban fellelhet fontos tantsokat.
Tudjuk azt, hogy az embert egy energia mez veszi krl, amit egyesek aurnak msok morfogenetikus meznek neveznek. Lelknk s testnk ktfle energit vesz fel. Az egyik fajta energit a gerinccsatorna mentn meghatrozott helyeken elhelyezked csakrkkal nyeri. A msik energihoz a tpllk tjn jut hozz szervezetnk. A csakrknak f feladata az energik felvtele s leadsa. Mindegyik csakra, hozz van rendelve egy bolyghoz, melynek energijt kzvetti az embernek. Valamennyi csakrnak meghatrozott szm sziromlevele van. Minden egyes sziromlevlhez, vagy egy magn, vagy egy mssalhangz van rendelve.
Teht, ha kigondolok valamit, azt szban megfogalmazom, akkor az ppen aktulis sziromhoz rendelt hangzt megrezegtetem, a megfelel bolyg energia rezgst maghoz fogja vonzani s a gondolatot anyagi formba, fogja nteni.
Brmelyikk, ha csak arra tud gondolni ez nekem sohasem fog, sikerlni ne csodlkozzon a fentiek ismeretben, ha meg is teremtdik " kvnsga ".
Az emberi hang elsrend teremt s zenei eszkz. Olyan erkkel br, amely a kls s a bels vilgot ssze tudja kapcsolni egymssal s a kialakult harmnit, pedig beleolvasztja az ember szemlyes energia mezibe.
A hang felszabadtja az energit.
Ilyen csodlatos adomny az nekls. neklskor az emberi hang elri teremt kpessgeinek maximumt. Ha a szavak dallamban vagy valamilyen zenei hangzsban kelnek letre, akkor hatalmas egyetemes erk szabadulnak fel.
Fontos tudni, hogy a naprendszer bolyginak is megvan a maga zenei hangja, gy az sszes bolyg egyttrezgse az sszhangzattan.
|