36.Kristlytudat
2005.10.15. 12:26
Az oly nagyra tartott modern technolgia, valamint a geolgiai vltozsok (melyket lltlag a Fld tengelynek elmozdulsa, a mgneses plusok vltozsa okoz) egytthatsa egyre nagyobb szmban eredmnyez fldrengseket, vulknkitrseket s ms termszeti katasztrfkat. Az emberek kztti sszetarts hinya politikai zrzavarhoz s terrorizmushoz s a politikai hatalommal val visszals, a globa-lizmus hatalmas trsadalmi feszltsgekhez vezet. gy tnik, bolygnk az npusztts szakadka fel menetel.
Az 1970-es vek vge ta egyfajta j energia kezd felhalmozdni bolygnkon. Az j energinak megvan a maga pozitv oldala. Pldul egyre tbb embert emel magasabb tudatszintre. Ezek az emberek a Fny Vznt kori gyermekei, akik megosztjk tudsukat, szeretetket s remnyket az em-berissggel, hogy ellenslyozzk vilgunk gyarapod negatv aspektusait. Ez az j Kor ismt megismertette velnk a kvarckristlyban rejl, szemltomst hatrtalan lehetsgeket, hogy segtsen ezeknek az embereknek fradsgos feladatuk teljestsben. A kristlyok mindentt ott vannak krlttnk. Nhny hozzrt gy gondolja, hogy a Fld felsznnek kzel harminchrom szzalkt ez az svny teszi ki, mg ismeretlen mennyisg kvarckristly rejlik vizei alatt. Az tlagnpessg is egyre inkbb flfigyel ezekre a kvekre, amit a hasznlatban lv kristlyok, valamint az svnyokat rust zletekben, knyvesboltokban s kszerzletekben felbukkan, kristlyokkal kapcsolatos egyb anyagok nvekv szma is bizonyt.
Atlantisz s Lemuria legends civilizciiban a kristlyok jelentettk a f energiaforrst, azonkvl gygytsra, tantshoz s csillagkzi kommunikcira alkalmaztk ket. Nem is olyan rgen a smnok hasznltk fel ezeket a kveket ritulikban, hogy az embert sszekapcsoljk szellemeivel. Az alkimistk a kristlyok rejtett sajtossgaival dolgoztak, hogy feltrjk a Fld titkait. A ltk s mdiumok mg ma is hasznlnak kristlygmbket, amikor id s tr klsbb dimenziival akarnak sszekttetst teremteni. A kristlyok sokfle mdon gyakorolnak befolyst modern letnkre. Alkalmazzk ket rkban, rdikban, tvkszlkekben, szmtgpekben s telekommunikcis eszkzkben.
A kvarc legismertebb sajtossga az gynevezett piezoelektromos hatsa s memriakapacitsa a szilcium csipekben. Flfigyeltek r, hogy mechanikus erhatsra elektromos feszltsget gerjeszt. Amikor elektromos ramot vezettek a kvarc egy rszbe, hogy bizonyos mretre vgjk, egy meghatrozott vibrcis frekvencia vagy oszcillci vltdott ki. Az 1940-es vek vgn a kutatk flfedeztk, hogy ha idegen atomokat adnak a kristlyhoz, adkszlket lehet ltrehozni. Rdikban alkalmaztk ket, melyek felerstettk az elektromos jeleket, a piezoelektromos kristlyba tovbbtvn ket, az pedig vibrcival, hangkpzssel reaglt az impulzusra. Az adkszlk feltallsa flslegess tette az elektroncsveket. Az adkszlk tvkszlkekben, rdikban s szmtgpekben trtn alkalmazsa fltrta a kapukat a modern telekommunikcis eszkzk eltt. Az informcit veken keresztl analgnak nevezett elektromos hullmm kellett alaktani, hogy tovbbtani lehes^ sen. Az utbbi kt vtizedben azonban az adkszlk digitlis komputertechnolgiv ntte ki magt. Ezt lnyegben a kvarcbl ksztett szilciumcsipek flfedezse tette lehetv, melyek kpesek informcit fogadni, trolni s tovbbtani. s ez mg csak a kezdet...
A kristlyoknak azonban a legmodernebb technolgiban trtn alkalmazsukon kvl van egy mg nagyobb jelentsge. Azrt llnak a rendelkezsnkre, hogy segtsenek fellemelkedni jelen letnk monotnijn s korltain azltal, hogy hozzfrst biztostanak az elme magasabb tudati dimenziihoz. A trtnelem sorn az emberisg tlnyom tbbsge egy hromdimenzis vilg hatrai kz knyszertve lte az lett. A ltezs egszen a XIX. szzadig szinte kizrlag az tel, a menedk s a ruhzat biztostsnak teljes munkaids tevkenysge krl forgott. Az elme tgtsa s fejlesztse csupn azon kevesek szmra adatott meg, akiknek ezek az alapvet ltszksgletek a rendelkezsre lltak. Fizikai szempontbl a XX. szzad az agrr-ipari korszakokbl a technolgia gyors tem vilgba vezetett bennnket. Spiritulis szinten ez az j Korszak megidzi ltensen bennnk nyugv kpessgeinket s adottsgainkat azltal, hogy flbreszti bennnk a szemlyes fejlds ignyt.
Bakos Attila s Egedi-Kovcs Melinda
Catherine Bowman Kristly-tudatossg
cm munkja nyomn
|