1.
2006.02.19. 14:54
Magyarorszgi szent helyek
Az õskori kultikus helyeket, az kori templomok helyt az ott lõk a kezdetektõl tudatosan vlasztottk meg. A klnleges kisugrzs terleteket felhasznlva emeltek templomokat, szentlyeket.
Az emltett helyek egy szablyos hlrendszert alkotnak, a magyarorszgi kunhalmok szintn e hlrendszer szerves rszt kpezik. A kunhalmok ismeretlen kor s eredetû emberi ptmnyek, alkotsok, melyek szzadokig az alfldi tjkp szerves rszei voltak, mra pedig az Alfld osi nvnyvilgnak õrzõi, utols menedkei. A mra ltalnoss vl kunhalom kifejezs kicsit pontatlannak tunik, ha a rgszeti adatokat tanulmnyozzuk. A halmok jelentos rszt ugyanis nem csak az zsibl beteleplo kunok, hanem ms npcsoportok ptettk. gy joggal beszlhetnnk rzkori, bronzkori, szarmata, germn, szkta stb... halmokrl is. Keletkezsk hrom forrsa kzl kettõ trsadalmi: egy rszk õrdombnak kszlt a hajdani nomd npek tborai kr (ilyen pldul a Kunszentmrton krnyki halomcsoport), msik gyakoribb ltestsi cl pedig temetkezsi hely volt, elõkelõsgek szmra. Az alacsonyabb, de tmrõjkben nagyobb halmok kztt azonban termszetes eredetûeket is tallunk, ezeket a npnyelv gyakran laponyagoknak hvja. Az 1900-as vekben csak a Krpt medencben 40.000 kunhalmot ismertek.
Nemcsak haznkban fordulnak elõ ilyen halmok, megtallhatk Oroszorszgban, Bulgriban, Szibriban s Belsõ-zsiban is, ahol kurgnnak nevezik õket, ezek fõleg temetkezsi helyl szolgltak. Ngyszintû hlrendszert klnbztetnk meg mretk s energijuk szerint. A hl legerõsebb csompontjai egymstl 3-4000 km-re tallhatk. Hatsuk szerint kt flt klnbztetnk meg:
- JANG tpus: a csompontbl szkõktszerûen kifel raml energia tlti be a krnyezetet. Pl.: Stonehenge s sok ms megalit Angliban s rorszgban, a piramisok Egyiptomban, Dl-Amerikban, Knban - JIN tpus: erõteljes szvhatssal rendelkeznek, ezek a krnyezetkre gyakorolt kros hatsuk miatt tûnnek ki.
Termszetesen ezekre a helyekre nem volt szokvnyos a szent helyek teleptse... Pl.: a Bermuda hromszg, az agadirri fldrengses terlet Algriban, az irni, a dl-knai fldrengses terletek, vagy a kaliforniai Szt. Andrs-trsvonal. A mr emltett kunhalmok egy kisebb, jang jellegû hlrendszer tagjai, kb. 15-20 km-re fekszenek egymstl. De mg a legkisebb hlzat csompontjai is, ha nem is felttlenl tudatos mdon, de mindenkpp befolysoltk a vrosok kialakulst, templomok, fõutak, keresztezõdsek helyt. A jang jellegû vonalak s fõkppen csompontjai gygyt harmonizl hatst fejtenek ki, ilyen pl., a mindszentklli kõtenger virgszirom alak kpzõdmnye, amelynek szirmaibl t mter szles energia ramlik hat irnyba. A jin vonalak betegtõ hatsukkal tûnnek ki, fõleg pnikot okozhatnak. A hegy a jang, mg a sksg s a vz a jin erõ szimbluma. Klnbzõ kultrkban ezeket a vonalakat ms s mskppen nevezik; Angliban Ley-vonalaknak, Magyarorszgon Szt.Gyrgy-vonalaknak, Knban meg a srkny-leheletnek nevezik. Csompontjaikban 6-8 energiavonal fut ssze. Ezeket a csompontokat a Fldanya csakrinak tekinthetjk, mg a vonalakat a Fldanya meridinjainak. A fldanya terikus testnek sugrzsa nagyon hasonlt az ember terikus testre, s az ebben zajl akupunktrs meridin rendszerben zajl folyamatokra.
Jellemzõ a szent helyekre, hogy gyakran termszetvdelmi terletek is egyben, pl.: a tpiszentmrtoni Attila-domb, ahol spontn gygyulsok trtntek mr, egyedli lõhelye az alhavasi zszptnak. Tbb kunhalmon tallkoztunk a kunkorg rvalnyhaj s a tarjos bzafû tveivel, egyik halmunkon (a Hti halom) pedig a vdett macskahere llomnyt lelhetjk fel. A pilisszentivni rdgszikla alaphelyzetben hrom mteres svjai is alkalmasak gygytsra, harmonizlsra. Nehz lenne a szikla tetejre felmszni, elegendõ krbelni azt. Az ilyen klnleges kpzõdmnyek gy jhettek ltre, hogy a sugrzs kzppontjban lvõ anyag megkemnyedett, gy a krnyezet puhbb rsze erzi hatsra. Ebbõl is kvetkezhet, hogy a Fldanya meridin rendszere rgta lland. A tapasztalat azt mutatja, hogy ha szikla ll az erõkzpontban, a hlzat rugalmasan kveti a fldkreg mozgst. Az energia svok szlessge nagyon vltoz lehet, 1 mtertõl akr 200 m-ig. A mindszentklli kõtenger virgszirom alak kvbõl pl. 5 mter szles energia vonalak indulnak.
rdekes vgiggondolni, hogyan gygytanak a Fld hasonl energiakzpontjai. Minden betegsg tudatszintrõl indulva, az asztrltesten s az terikus testen keresztl realizldik az emberi testben gy, hogy a meridinrendszerben blokdok keletkeznek, Ezek feloldsval hatnak s tesznek egszsgess az erõkzpontok. Egy alkalommal 1-3 rs a kezels, s legalbb 10-12 alkalom kell, hogy eredmnyt tudjunk felmutatni. Tartssgrl nincsenek megbzhat adataink, mert a kezelt beteg ltalban visszatr megszokott letvitelhez, illetve az otthoni, esetlegesen kros sugrzsok kz. Gyakorlatilag minden betegsg tudatszintrõl indulva az asztrltesten s az terikus testen keresztl realizldik az emberi testben gy, hogy a meridinrendszerben blokdok keletkeznek. A blokdok feloldsval hatnak s tesznek egszsgess az erõkzpontok.
Magyarorszgon tovbbi fontos helyek; Gyula- a legerõsebb energiakzpont, itt megjelennek a gygyforrsok is - Szentendre, Lenti, Szzhalombatta, Blaptfalva, Esztergom, Tata. Szentes - ahol t templom s a fõutca is egy erõvonalon helyezkedik el. Orgondaszentmikls falu helyn mra csak kt kunhalom maradt, a Kis-s Nagy Orgonda. Szintn hres a a pspkladnyi Boldogasszony halom, melyen egy rpd-kori kpolna maradvnyai lthatk. Kiemelnm mg Kungott, ahol egy nagyon rdekes hiedelem l mind a mai napig. A kzeli Cik-dombrl, azt tartjk, ha valaki a tavaszi napjegyenlõsg jszakjn kimegy oda, a tndrek elragadjk a lelkt. Cik a glya npies elnevezse, s tudjuk, hogy a glya a Rk havnak, kzpsõ holdhz jelzõllata, amely 90-os szget zr be a napjegyenlõsgi Kossal. Ekkor tetõzik az erõvonalak erõssge, s ha ezt figyelembe vesszk, mr nem is tûnik annyira fantazmagrinak mindez.
Gyuln a Farkas-halom, Bksszentandrsnl a Gdny-halom -ez az egyik legnagyobb halom az Alfldn. Ezeken kvl tbb halom is llatrl kapta a nevt, ami arra enged tltst, hogy taln nem egyedl a Kungotai halomnl kell felfigyelnnk az asztrolgiai sszefggsekre. Ez a terlet mg kutatsra vr. A kunhalmok kzelben sokszor tallhatunk gygyvizes forrst. A kunhalmok terletn ugynais elektromos tltsramlst is kimutathatunk, ez a sugrzs megvltoztatja a vz ionizcis sszettelt.
|