79.Az R szava
2006.03.11. 13:40
Esztan Gyz:Pusztt eszme fogsgban az emberisg-Az r szava magyar volt
Az kori Kelet ktezer ves trtnete nem ms, mint az rjk s szemitk kzdelme, amelyben a szemita az llandan tmad, az rja llandan vdekez fl. Mivel a szemita katonailag ersebbnek bizonyult, azaz vrengznek s kegyetlennek, a kzdelem az rjk buksval vgzdtt. A keleti magyar npek katasztrfja a legnagyobb katasztrfa, amely valaha is lejtszdott a vilg trtnelmben! Most azonban a trtnelmi esemnyek ismertetsrl trjnk t vallsi s nyelvi vonatkozs ismereteink bvtsre! Az szvetsg forrsairl a kvetkezket tudhatjuk meg, Barth Tibor munkja nyomn.
Az kori izraelitk egyetlen, de hatalmas irodalmi alkotsa a Biblia szvetsgi rsze, az testamentum. Ennek az rsgyjtemnynek ma ismert legrgibb szvegt jrszt a Kr.e. 9. s 8. szzadban rtk le mai formjukban, ms darabjait, mint Job knyvt s a pldabeszdeket ennl is ksbb, Kr.e. 4. s 3. szzadban. Ezek a szvegek ma rszben hber-armi, rszben -grg nyelven llnak rendelkezsnkre. A hber nyelvrl annyit tudnunk kell, hogy mai formjt jelen idszmtsunk 19. szzadban alaktottk ki. A megelz idk hber nyelvt Biblia utni hbernek nevezik, amitl megint klnbzik az azt megelz bibliainak vagy testamentuminak nevezett hber. Nagyon vits azonban, szabad-e az testamentum nyelvt hbernek nevezni.
Ez a nyelv ugyanis a Knanban hasznlt nyelv volt, amely az smagyar egyik gazata. Ettl a knani smagyar nyelvtl a tulajdonkppeni -hber csak hossz id mltn vlt el s lett elbb kln dialektus, majd nll nyelv. A modern Biblia-kutatk bels szvegkritika tjn rjttek arra, hogy az szvetsg ma rendelkezsnkre ll szvegei tele vannak olyan tvedsekkel, amelyek az eredeti szveg meg nem rtsbl szrmaznak. Ezrt a hberbl val szokvnyos magyarzat helyett a Biblia-kritikt j alapokra hajtjk helyezni, s szorgalmazzk a hbernl rgebbi nyelvek e clra val felhasznlst. Ma mr leszgezhetjk: az szvetsg valban magyar nyelv szvegek sszekombinlsbl, sszefslsbl szrmazik.
Szmos magyar tuds foglakozott ezzel a tmval mr korbban is, Markos Gyula ngyezer ves rott s hatezer ves szkincsek alapjn sztri pontossggal bizonytja be 1918-ban megjelent knyvben, hogy Az r szava magyar volt, ezt a cmet adva egyben mvnek is. A magyar szerzk egsz sora mutatta ki mr azon a szzadforduln: a zsidk els magas kultrja a magyar npek kultrjnak tvtelbl keletkezett. A zsidk nyelvben, a hberben mg ma is kimutathatk a magyar eredet szavak. Pldul: habar=habar, krm=karam, lakat=lakat, lt=latas, marok=marak, nd=nud, pazarol=pazar, perec=parac, rgalmaz=ragal, raks=rakhas, szemly=szemel, vakar=bakar. Bl Mtys /1684–1749/ latin nyelven rt mvben, a hber-magyar sszehasonlt sztrban 432 sz szerepel.
Ha a hang- s nyelvfejlds, valamint az snyelv folyamatos torztsnak a tkrben vizsgldnnk, akkor bizonyra ennek tbbszrst tallhatnnk meg. Sok hber sz eredeti rtelmt a magyar nyelven keresztl lehet csak megmagyarzni: a mazsorh is magyar rtelm sz, azaz a magyarz fogalmt jelenti. Jzus, a Prtos (Parthi) Birodalom hercege a zsidk nyelvt, az akkori hbert idegen nyelvknt beszlhette. A galileai Jzus, a tuds mguspap, a napkirlyok s papkirlyok sarja, hogy a magyar nyelv helyi – a prtosok – tjnyelvt beszlte anyanyelveknt, azt az is megersti; hogy si indiai s tibeti kolostori feljegyzsek szerint veket tlttt Egyiptomban, Indiban s Tibetben az si rsok tanulmnyozsval, amelyekrl napjainkra kiderlt: az emberisg els s kzs snyelvbl keletkezett nyelvvltozatokon rdtak, azaz valjban a magyar nyelv segtsgvel rtelmezhetk csak pontosan, belemagyarzsok s elferdtsek nlkl.
A mai India s Pakisztn kztt fekv Kasmr tartomny Ley nev helysgnek Hemis nev kolostorban tallhat egy pali (azaz plos) kolostorbl szrmaz feljegyzs, amely szerint Jzus, a hazjt elhagyva, elszr Egyiptomba ment s ott az osirisi (osiris = srs) hitvalls tanait tanulmnyozta. Egyiptombl Indiba utazott, ahol tbbek kztt Benreszben s Lahocban tanulmnyozta Budha si tantsait. {A Budha sz csak az eurpai nyelvekben hangzik gy, a tvol-keleti npek Budnak nevezik vallsuk alaptjt. A bud(h)izmus alaptjnak tartott szemly neve eredetileg Gtama Sziddhrtha, aki egy nepli uralkodcsald sarja. A hinduizmus s a belle Kr.e.560 tjkn hirtelen kiszakadt bud(h)izmus tanaiban is fellelhetjk az svalls elemeit.}
Jzus azutn egy himaljai kolostorban az Anyaorszg Szent Sugallat rsai (Tblk) tanulmnyozsval a kozmikus tudomnyokat sajttotta el. (Hogy mit jelent az Anyaorszg, arra a ksbbiekben kitrnk.) Tizenkt vi tanuls utn az sszes kozmikus ismeret birtokban lett mester. volt a legnagyobb mester, aki valaha a Fldn lt. E kolostori feljegyzsek szerint, mieltt Jzus elhagyta a kolostort, hogy visszatrjen hazjba tantani, vita tmadt kzte s tanti kztt az jratestesls trgyban. A mesterek azt tartottk, hogy az jratesteslsben, amidn egy szellem (llek) ismtelten az anyagi ltbe jn, ugyanazok az anyagok hasznltatnak fel j testhez, amelyek a rgit alkottk. Ezzel szemben Jzus azt lltotta, hogy a Szent Sugallat rsok (Tblk) gy llaptjk meg, hogy nem az anyagi test szletik jra az eredeti anyagokbl, amelyek a megelz testet alkottk, hanem a szellem, a llek testesl jra csupn a szletssel.
Jzus a kozmikus ismereteket az si maya nyelven rt Szent Sugallat rsokbl ezek szerint jobban el tudta sajttani, mint a mesterei, mert a maya (maja) nyelv Jzus anyanyelvhez kzelll volt. sszegzsknt: Barth professzor s a tbbi magyar s nem magyar strtnsz ltal feltrt j trtnetkutatsi eredmnyek alapjn rthetjk csak meg igazn a bibliai trtnsek mozgat erit. Kell ismeret birtokban cfolhatatlanul felismerhetk a magyar ajk npek si rsaibl szrmaz vlogatsok s a magyar ajk npek si jelkprendszerei, tovbb a clzatos trsok, betoldsok, egyszval: a vallsi knts al bjtatott vilguralmi trekvsek.
Mindez igaz a zsid vallsra s tanaira is, amelynek nnepei a zsidsg trtnelmi esemnyeinek dtumai, kzttk az az egyik legkiemelkedbb, amikor a legnagyobb puszttst tudtk okozni az slakk krben a babiloni fogsguk ideje alatt. (Akit rdekelnek Jzus magyar voltt bizonyt rsok, olvassk el Barth Tibor hrmasknyve utn Br Lajosnak A magyar Jzus cm knyvt, tovbb Zajti Ferencnek s Badiny Js Ferencnek e tmban rt mveit s tbb ms magyar szerztl szrmazkat!)
|