TENGRI
Men
 
BEJELENTKEZS
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
SZMLL
Induls: 2005-05-10
 
HIRLEVL
E-mail cm:

Feliratkozs
Leiratkozs
SgSg
 
.

          Libikka

 

  

 
EGYB IRSOK
EGYB IRSOK : 92. Nibiru,Dogon

92. Nibiru,Dogon

  2006.06.26. 22:28

Willina forditsa

.... angol nyelv forrs

NIBIRU

Nibiru jelentette a babilniaik szmra az gi testet, amit Marduk Istennel hoztak sszefggsbe. Az elnevezs jelentse "tjr hely". A legtbb babilniai szvegben a Jupiter bolygval azonostjk.
Zecharia Sitchin s Burak Eldem rk szerint, a Nibiru elnevezs a sumr tblkon egy felfedezetlen 12. bolygra utalt vagy egy X bolygra, de ezt a felttelezst az archeolgusok s csillagszok nem fogadjk el. 1976-ban Sitchin rt egy knyvet "A 12.bolyg vagy Nibiru" cmmel. A naprendszerben tallhat tbbi bolygval ellenttben Nibiru lltlag ellipszis alak plyja van s az ramutat jrsval megegyez irnyban halad, nem azzal ellenttesen. Nibiru plyja 3600 vente halad t a mi naprendszernkn, ez felel meg egy Nibiru vnek.

Ezt a vitatott elmletet Mr. Stichin si sumr szvegek s krsos tblk szvegre alapozza, melyeknek eredete szerepel a Bibliban, a Genezisben is. Mr. Sitchin vtizedeket tlttt el rgszeti munklatokkal a trtnelmet kutatva a Kzel-Keleten. A sumr civilizci si rsait kutatta, majd egy 5 rszes, puhafedel sorozatba rendezte ket "A fld krniki" cmmel, s ezekkel dokumentlta Nibiru s a Fld kapcsolatt a rgi idkben.

metafrk:
Nem hiszem (rtsd az r) hogy Nibiru ltezik a fizikai valsgban, inkb lehet egy metaforikus kihvs a tudatossghoz val visszatrsben.
36 szmjegyeit sszeadva 9-et kapunk - jelentse a llek utazsnak vge a fizikai vilgban. 36 = 12 x 3 - ezek pedig a szakrlis geometria kpletei, melyek a hl ksztsben szerepelnek. Az 'X' = Mint fent, gy lenn" - ami idzet Thoth smaragd tblibl. Ez a Zr pontban az annyag s ellenanyag. A Nagy znvz lltlag Nibiru lakinak tmadsa volt, hogy elpuszttsg az emberisg rabszolga fajait, mivel azok fellzadtak a Nibiruiakkal/sumr istensgekkel (Enlil s Enki) szemben. Az znvz trtnetek metafrikusak, jelentsk a kollektv tudattalansg - a hl - mtrix - akasa feljegyzsek - melyeken keresztl a tudatossg a megtapasztals fel halad.

 
nagyon tetszett!!!Klnsen a dogonokrl tallt cikk!! Fantasztikus!!!Az let virgban is olvastam rluk,de az csak egy kt jelents mondat volt . amit itt olvastam a teremtsrl szinte teljesen magamv tudom tenni s szmomra ez a leghihetbb trtnet! Elkpeszt hogy ltezik egy kis trzs aki a vigmindensgrl ennyit tudjon.

THOTH tovbb mesl  rszlet az let virgnak si titka cm knyv 2. ktetbl:

EHNATON THOTH ELBESZLSE ALAPJN

A trtnet kb. Kr.e.1500-ban kezddtt, abban az idszakban, amikor az egyiptomi vallsban a sokistenhit volt rvnyben. A halhatatlan mesterek gy dntttek, hogy tenni kell valamit, s elksztette egy tervet. gy hatroztak, hogy els lpsben egy valdi Krisztus-tudat lnyt hoznak le a Fldre valdi Krisztus-tudat testben, ennl fogva a Krisztustudat lnyege visszakerlhet az akasha krnikba, mely a zuhans kvetkeztben veszett oda. A Krisztus-tudatossg test jval magasabb volt a Fldn akkortjt lk testnl. Voltakppen pldaknt szolglt a fldi emberek szmra. Ez volt teht a terv els rsze. Igen mersz lps volt, ennek dacra megvalstottk.
A halhatatlan mesterek gy dntttek, hogy a Krisztus-tudat szemlynek Egyiptom kirlyv kell vlnia. Hogy elkpzelsket megvalsthassk, kivtel nlkl minden hagyomnnyal szaktaniuk kellett. Az akkori uralkodt, II.Amenhotepet egy szvessgre krtk.
Thoth fizikai testben egyszeren bestlt a kirly termbe, s valamikppen sikerlt meggyznie, hogy olyasmit tegyen, amihez egyiptomi kirly egybknt sohasem folyamodott volna: trnra kszl fia helyett tengedte a trnt egy kls vrvonalnak....

A kls vrvonal DNS-e 44+2 helyett 46+2 kromoszmt tartalmazott (szlei halhatatlanok s halandk voltak) s III. Amenhotep nven vlt Egyiptom kirlyv. Felesge szintn magasabb kromoszmaszmmal rendelkezett. Kettejk gyermeke IV. Amenhotep - volt a gyermek, akinek a mesterek klnleges feladatot szntak. IV. Amenhotep Ehnaton nven vonult be a trtnelembe.

Ehnaton s felesge Nefertiti (Nefertte)

Ehnaton volt Egyiptom els fraja - eltte kirlyok uralkodtak. Legfbb clja az volt, hogy sztzzza a tbbistenhit kpet s orszgt egyetlen vallshoz vezesse vissza. Ehnaton felesge Nefertiti - sem , sem a fra, sem gyermekeik nem voltak igazn emberek.

A kpen lthat magas alak Ehnaton. Egyiptom laki abban a korban szobrokat tiszteltek, trgyakban hittel. Kellett nekik adni valamit, amiben hihettek, teht tnyjtotta a Nap istenkpt, amit nem helyezhettek az oltraikra. Ehnaton tantsa szerint az let lehelete, a prnamez a Napbl ered. A harmadik dimenzibeli gondolkods szerint ez igaz is, noha a prna valjban mindentt fellelhet. Az j vallsban Ehnaton azt is bejelentette, hogy nics tbb hazugsg. A mvszek azt az utastst kaptk, hogy a doldokat olyannak fessk le, amilyennek valban ltszanak. Ezek alapjn rdekes, hogy Ehnaton szobrai 4,5 mter magasak, Nefertiti pedig megkzeltleg 3 mter magas lehetett.
Az eyiptomiak azonban nem akartk, hogy az utkor tudjon Ehnatonrl s az ltala felptett vrosrl, ezrt leromboltk. Pusztn azrt vannak Thoth elbeszlsre bizonytkok, mert a fld alatt mlyen elrejtve rtalltak nhny kamrra, amiben fennmaradtak leletek abbl a krbl. A leletek alapjn leszramozttaiknak is klnsen hossz koponyjuk volt, 2 mternl magasabbak voltak, fleik hossza szokatlanul nagy, a fejnek kb. felt teszik ki, ami megdbbent: 2 szvvel rendelkeztek! ez pedig a szriuszi lnyekre jellemz.
Tutanhamon is hossz, nylt koponyval rendelkezett ( vette t Ehnaton utn Egyiptom irnytst) s nagy flei voltak.
rdekessg: ilyen koponya formval tallkoztak rgszek peruban, tibetben stb. is.

Mi trtnt Ehnatonnal? Megfosztottk trnjtl, s egy hossz, homlyos peridus vette kezdett a trtnelemben. Visszalltottk a tbbistenhitet. Ehnatont azon a nven emlegettk, mint egykor a zsidk Jzust - "a bns". Thoth elbeszlsei alapjn a papsg gyllte Ehnatont, de meg nem lethettk, ezrt felbreltek 3 nbiai varzslt, melyet ha megitattak valakivel, tetszhalott vlt. Ezt megitattk Ehnatonnal egy nyilvnos fogadson miutn a franak ltszlag minden letfunkcija megsznt. Mihelyt az orvos bejelentette a fra hallt, elvittk egy klnleges terembe, ahol egy szarkofg vrt r. Testt bele helyeztk, egy mgikus becsttel lezrtk, majd egy titkos helyen eltemettk. Thoth szerint Ehnatonnak 2000 vet kellett vrnia ahhoz, hogy a pecst megsrljn s megsznjn a varzslat. Ezutn Ehnaton visszatrt Amenti Csarnokba.
 

   
 
DOGON TRZS
A Dogon rejtly:
1968-ban, kzvetlenl az ember holdra lpse utn (kivtelesen tudomny kzeli berkekbl indtva) szenzcis hrek lttak napvilgot. A hr, ami 1968 ta tbbszr krljrta a fldet, s megosztotta a kzvlemnyt az volt, hogy a Kzp-nyugat Afrikban l Dogon np, amely mintegy tzszeres Magyarorszgnyi terleten l szrvny trzsi kzssgben, (ma tbbsgben Mali terlet) fantasztikus dolgokat mondanak el a mitolgijukban. Az emberisg szrmazsrl, a vilg, s azon bell az anyag mkdsrl. Teht itt olyan informcik rejlenek a mlt kdben, amelyeket ma mr nem lehet egy vllrndtssal elintzni. Nmely a mtoszok mlyn fellelhet informcis tbblet pedig olyan lltsok halmaza, amelyrl mg a mai termszettudsoknak is csupn sejtsei vannak, msokat pedig mindssze nhny ve, illetve a kzelmltban fedeztnk fel. (Szent llatuk pedig a sakl. - (Ez ksbb mg jelentsget kaphat.)

Egy titokrl lehull a lepel:
Az informcis bombt Eric Guerrier nev francia ptsz, csillagszatbart, sokirny rdekldssel megldott egyetemi tanr robbantotta fel, amikor egy a holdra szllst lben kzvett televzis msort kvet sejtsszer rzsnek engedelmeskedve, elsta a knyvtr mlyrl az "Afrikanisztikai Trsasg" ltal kiadott s 1950-es vekben megjelent Afrika vknyvekbl, Marcell Griaule s Germaine Dieterlen nprajzkutatk 1930 as vekben lejegyzett, Dogonos nprajzi anyagt.

Marcell Griaule s Germaine Dieterlen nprajzkutat tbb vet tlttt a Dogonok kztt, azok htkznapi lett lve, mikzben munkjuk elvrsainak megfelelve, szakmailag kifogstalanul mindent pontosan rgztettek nprajzos feljegyzseikben.
Az azonban, hogy ennek a feljegyzsnek milyen jelentsge van, ekkor mg ki sem derlt, hiszen se a nprajzosaink, sem a megbz, sem pedig a ksbbi kiad nem figyeltek fel ezekre az 1968-tl hirtelen nagyjelentsgv lett informcis httrre.
A nprajzos feljegyzsek utn teht mg tbb mint 30 vnek kellett eltelnie, hogy a Dogon mitolgia az eltrbe kerljn. St mg az vknyv megjelense utn is kzel 20 v telt el, mire ezekre valaki egyltaln felfigyelt. (Eric Guerrier)

Csals kizrhat!
Fentekbl egyrtelmen lthat, hogy a csals teljesen kizrhat ebben az esetben, hiszen gy mr sz sem lehet arrl, hogy holmi jtkos kedv "vilgcsavargk" szndkosan megvicceltk volna az emberisget azzal, hogy a Dogonoknak egy tudomnyos jelentsggel br j vallst, mitolgit adtak volna be, a rgi helyett. (Ma ugyanis a legtbb ellenzje ezt lltja, tbb megjellt kapcsoldsi lehetsg mellett, gymint pld. hajtrttek.)

Ez egyszeren kptelensg!

Nemcsak azrt, mert olyan dolgokat lltanak, amiket mg a nprajzos feljegyzsek elkszlsi idejben sem ismertnk, hanem azrt is, mert ekkora fldrajzi terleten s abban a korban, ahol ezt el kellett volna kvetni ahhoz, hogy a szzadelre, mint egy np mtosza mkdhessen, nhny kontaktus deskevs.
A leggyorsabb kzlekedsi md ezen a mindentl elzrt terleten a gyalogos mdszer, s a tengerhez kzel mg ma is az. Ht mg a szzadunk eleje eltti idkben. A fldnek e rszn komoly trsadalomrendez erk (pld kereskedelem) soha sem mkdtek, hiszen nem volt r szksg. Tovbb ezen a terleten soha nem vezetett t komolyabb expedcik tvonala, s felfedezk sem vettk clba a terletet.
A trzsi "trsadalmi" berendezkeds kapcsn pedig kt trzs kztt olykor tbb szz kilomteres tvolsg a helyi ghajlat s fldrajzi viszonyok (szakrl a Szaharval) kvetkeztben pedig maga a vilg vgnek tnhetett.
Ezen a terleten teht a szjra szjra "mkd" mtoszok elterjesztshez mg komolyabb ltszmmal elkvetett felvilgost munka kvnt eredmnyhez tbb generci aktv munkja is kevs lenne.
Teht ahhoz, hogy a hszas vekben mr hagyomnyokon is nyugv, arnylag egysges mtosz legyen mr a kzpkorban tudnia kellett volna a felvilgostknak, hogy pld. a "tejtrendszernk is spirl alak, amely tengelykrli forgst vgez, s azon bell a nap s bolygi gyszintn.

A Dogon "tbblet":
Persze ha most valaki arra vr, hogy most eltrom, miszerint a Dogonok egy modern fizikaknyvet tettek le az Afrikanisztikai Trsasg asztalra, azt most ki kell brndtanom.
Nem. Nem ezt trtnt.
A Francia nprajzosok a harmincas vek elejn, egy l s komplex mtoszrendszert jegyeztek le. Ami, mint az a vilg brmely pontjn megtallhat, a teremtsrl, istenekrl, s a vilgot mkdtet vals vagy vlt trvnyeket foglalja rendszerbe.

A mtoszrendszer teht nem is kapott addig jelentsget, amg egy csillagsz hobbyval megldott, sokirny mveltsggel rendelkez Francia egyetemi tanr komolyabban t nem nzte az anyagot.
"Guerrier" tnzte, s az egyszer gondolatokat tartalmaz mondatokat a mai tudomnyos vilgkpnkbe helyezte! Amit tett az a szvegek mgtti fogalmak elemzse felismerhet tartalom szerint, elemezve a ma ismeretben. A mtoszokban rejl rtkek kibontsa, szvegelemzsek.

- Na itt aztn elcsodlkozhatunk rendesen.

A Dogonok szerint, a Syrius rendszerbl rkezett ltogatktl szrmazunk, akik kt hullmban rkeztek a fldnkre. Elszr "Ogo" nev "asztronauta" rkezett, aki gy vetdtt ide, hogy egyttal rhajtrst is el kellett szenvednie, a msodik hullmban rkezetteknek pedig -Nommo s ht trsnak- mr kifejezetten az volt a "kldetse", hogy a Fld bolygt benpestse, amelyhez egy hatvanrekeszes rjrmben minden szksges eszkzt, felszerelst is magukkal hoztak. St mg olyasmiket is magukkal hoztak, amiket majd csak ksbb akarnak tadni az emberisgnek! Akkor, amikor az emberek mr teljesen megszerveztk s irnytjk, ellenrzsk alatt tartjk a Fldet.

A Dogonok meglep tudsukat ezektl a Syriusrl rkezett "sktl" szrmaztatjk, s adtk t az eltelt idkben szjrl szjra, (rstudatlanok) nemzedkrl, nemzedkre.
A Dogonok tkletesen megklnbztetik a csillagokat, a galaxisokat, a bolygkat, s a holdakat. Ismerik s alkalmazzk az gitestek meghatrozsbeli klnbsgeit. Br a naprendszerbl csak a ngy szabad szemmel lthat bolygt ismerik, mgis, tudnak a Jupiter ngy holdjrl. arrl is, hogy a Fld holdja "halott". A bolygk napkrli keringsnl egyrtelmen ellipszisplyrl beszlnek, s azt is megemltik, hogy ez nem egszen pontos, mert abban klnfle zavarok vannak.

Megdbbent azonban a Jupiterrl s ngy ltaluk ismert holdrl a tudsminsge. Hiszen azt lltjk, hogy a ngy hold gy kering a Jupiter krl, mintha egy ktllel hozz lenne ktve.
Ez szinte hihetetlen! Mi is csak nem rgta tudjuk, hogy a holdak keringsi ideje, ksznheten a Jupiter risi gravitcijnak megegyezik a bolyg tengelykrli forgsval.
Egyszer de bravros a jelkp, amit hasznlnak a dolgok megrtsre. (Mintegy ktllel hozzvannak ktve.)

A vilgrl alkotott kpk nem hasonlthat egyetlen Fldi kultrban ltrejttre sem, hiszen az Isten "Amma" aki megteremtette a vilgot, inkbb hasonlthat egy energiagchoz, vagy a legersebb rendszerez erhz, mint egy szemlyes istenhez. k azt lltjk, hogy a teremts sorn "Amma" isten, nem a vilgot, hanem azt mkdtet trvnyeket teremtette!
Egy csillagkziv vlt humanoidnak taln ez a vallsa? - Taln ez lesz nlunk is, embereknl is a mai szemlyes emberileg gyarl istenekbl?
- EZ A VALLSOK JVKPE?

A Dogonok szerint "Amma" isten egy gmb belsejben teremtette meg a vilgokat mkdtet trvnyeket, amely gmbn kvl akkor mg nem volt semmi sem. (Ugye ismers modell)

A teremtskor lert modellben hatrozottan utalnak arra, hogy akkor mg a tvolsg (tr) s az id nem ltezett! Ez egyszeren dbbenetes, hiszen a szingularits pont errl szl. Lsd az srobbans modellben az els nhny msodperc trtnett. Az anyag megjelensn keresztl a vilgegyetem megszletse. A konkrt anyagkeletkezsrl mr szinte futurisztikus informcikkal rendelkeztek, hiszen amit lernak az a kvetkez!
Ebben a hihetetlenl sr energiagmbben, spirlmozgssal keletkezik a "po". A po ami a legkisebb rszecske, amely perg mozgssal hangot s fnyt sugroz szjjel, br ez akkor mg olyan kicsiny, hogy szemmel nem is lthat s nem is hallhat!

A keletkezett (teremtett) vilgrl a tovbbiakban a kvetkezket lltjk:
Miutn "Amma" kinyitotta a szemt, a mhbl minden spirlis alakban terjeszkedni kezdett!
A Dogonok szerint a vilgegyetem is spirlis alak. Szndkosan rtam vilgegyetemet, hiszen jl megklnbztetik az nll csillagrendszereket, galaxisokat is, hiszen azt is elmeslik, hogy "Amma" sok vilgot teremtett, amelyek tbbsge lakott s szintn spirlis alak, mint a mi galaxisunk. Vagyis a Dogonok ismereteibl mr a harmincas vekben lejegyeztk azt, amit mi is csak az tvenes vekben tudtunk meg, hogy a tejtrendszer is spirl galaxis! St rendesen kpbe voltak lltva, mert tudtk, hogy a mi naprendszernk is a mi spirl galaxisunk, a tejtrendszer rsze, ami nemcsak, hogy spirl alak, hanem tengelykrli forgst is vgez.

A Fldn klnfle, egymstl fggetlen kultrkban ltrejtt teremtsmodellektl nemcsak eltr a vilgkpk, hanem helyenknt szinte dbbenetes mlysg informcikat emelnek a felsznre.
lltjk, hogy a spirlis vilgok lakottak, hiszen "Amma" ahogy a vilgnak mozgst adott, gy egyttal megteremtette az llnyeket is. Ahogy a fld lakott, gy ms "Fldek" is lakottak, ott is vannak llnyek!

forrs
fnykpek a dogon trzsrl:

 
.

 

  

                          

       

      

           

         

 szesen: 657.cikk.    

   

 
.

                       

 

    

 ArdviSura Anahita          

             

                     

 

       

 

Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!    *****    Nagyon pontos és részletes születési horoszkóp, valamint 3 év ajándék elõrejelzés, diplomás asztrológustól. Kattints!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre,egyszer mindenkinek érdemes belenézni.Keress meg és én segítek értelmezni a csillagok állását!    *****    HAMAROSAN ÚJRA ITT A KARÁCSONY! HA SZERETNÉL KARÁCSONYI HANGULATBA KEVEREDNI, AKKOR KATT IDE: KARACSONY.GPORTAL.HU