4.Csakratisztits szinekkel
2007.06.09. 15:24
Tisztt sznmeditci:
A csakratisztts legegyszerbb mdja a sznmeditci. Szinezd ki magad, alulrl felfel haladva.
Kpzeld el, hogy a gykrcsakrd (lgum, fenk) gynyr piros sznnel telik meg. Egy ideig tartsd meg ezt a kpet! Ezutn haladj felfel a testeden.
Sznezd alhasad narancssrgra, ezzel tisztulni fog szexcsakrd. Minden egyes sznt tarts meg egy ideig. Ha piszkos sznek jnnek be, tisztogasd!
A kvetkez szn a srga. Szinezd fnyl srgra a kldkd krnykt, a solar plexust.Ha nbizalomnak hjn vagy, itt idzz tovbb, mint a tbbi csakrnl. Haladj tovbb.
Kpzeletben sznezd zldre szved krnykt, a szv csakrt. Felttlenl idzz itt el egy kicsit, ha hosszabb ideje rzelmi problmid vannak.
A kvetkez csakra a torokcsakra. Sznezd vilgos kkre a torkodat. Ez klnsen ajnlott kommunkcis problmk esetn.
Ekkor eljutottl a homlokodhoz, ms nven 3. szemedhez. Ezt a terletet szinezd indigkkre.
Ezutn mr csak a koronacsakrt (fejtet) kell kitisztogatni. Ennek a szne a hfehr vagy a lila. Kpzeld el hogy fejtetd fehr fnyben szik.
A meditci utn beindulhat tisztulsi folyamat, mely jrhat hasmenssel, hnyingerrel.
A csakrk rendszere a ht szint univerzum filozfikus modellje. Minden csakra egy-egy tevkenysg kzpontja, mely energit vesz fel, feldolgozza s tovbbtja azt az leter fel. Maga a csakra elnevezs sz szerint fordtva kereket, lemezt jelent, s egy bioenergival mkd, forg szfrt kpez, mely a gerincoszlop idegeire csatlakozik. Ht ilyen kerk ltezik, melyek egyms fltt helyezkednek el egy egyenes energia vonalat kpezve, mely a gerincoszlop aljtl indul, s a fej fel tart. Lteznek msodlagos, vagy kis csakrk is, melyek a kezeken, lbfejeken, ujjvgeken s a vllakon tallhatk.
A csakrarendszer Indiban szletett tbb mint 4 ezer vvel ezeltt. A csakrk magukban nem lteznek fizikailag, mint ahogy rzkeink, gondolataink sem. Nem tekinthetek fizikainak s mgis risi hatst fejtenek ki a szervezetre, mivel fizikai szintre hozzk a spiritulis energit. A csakrk szoros kapcsolatban llnak fizikai funkciinkkal, s mint ahogy az rzelmek befolysoljk lgzsnket, szvversnket s anyagcsernket, gy a csakrk is befolysoljk szervezetnket, testnk formjt, gondolatainkat s viselkedsnket. A jga klnfle technikival, lgzssel, bioenergival, mozgssal, meditcival s vizualizlssal kpesek vagyunk hatni csakrinkra, gy egszsgnkre s letnkre.
Teht azt lltjuk, hogy a csakrk bizonyos pozcikban helyezkednek el, pedig fizikai rtelemben nem is lteznek. Van azonban relatv elhelyezkedsk, melyek br egynenknt valamelyest eltrhetnek, egyms kzti kapcsolatuk ugyangy fennll mindenkinl. Mivel nem mutathatak ki anyagilag, a csakrk testnk formjban jelennek meg, vagyis egy-egy testrsznkhz ktjk ket. Azon szervekhez, melyek befolysoljk letnket s a vilgot, melyben gondolkodunk, rznk, melyben klnfle szitucikkal szllunk szembe. gy ahogy a szelet vljk ltni, ahogy sodorja a faleveleket s mozgatja az gakat, a csakrk is rzkelhetek...
A ht f csakrt a knyv csoportostja funkci, elem, jog, dmon, szin s indentits szerint. gy:
a 7-es csakra (a fejtetn tallhat) funkcija az ismeret, eleme a gondolat, joga a megismers, dmona a ragaszkods, szne a viola s identits tpusa a univerzlis
a 6-os csakra (homlok) funkcija az intuci, eleme a fny, joga a lts, dmona az illzi, szne az indig s identits tpusa az archetp, si tpus.
az 5-s csakra (torok) funkcija a kommunikci, eleme a hang, joga a beszd, dmona a hazugsg, szne a kk s identits tpusa a kreatv tpus.
a 4-es csakra (szv) funkcija a szeretet, eleme a leveg, joga a szeretet, dmona a fjdalom, szne a zld s identits tpusa a trsadalmi tpus.
a 3-as csakra (kldk) funkcija az er, eleme a tz, joga a cselekvs, dmona a szgyen, szne a srga s identits tpusa az ego.
a 2-es csakra (alhas)funkcija a szexualits, eleme a vz, joga az rzelem, dmona a bntudat, szne a narancs s identits tpusa az rzelmi tpus.
az 1-es csakra (gerinc alja) funkcija a tlls, eleme a fld, joga a lt, dmona a flelem, szne a vrs s identits tpusa a fizikai.
A csakrk, a testben val elhelyezkedsknek megfelelen, a tudat klnfle llapotaihoz, si elemekhez s filozfikhoz kapcsoldnak. Pldul: a legals csakrk, melyek fizikailag kzelebb vannak a fldhz, az letfunkcikkal kapcsolatos krdsekhez ktdnek: tlls, mozgs, tett. Fizikai s trsadalmi trvnyek szablyozzk. A fentebb helyezked csakrk mentlis terletet kpviselnek s szimblikus jelentssel brnak a szavakon, kpeken, elkpzelseken keresztl. Minden egyes csakra az ember pszichikai egszsgnek egy fontos komponenst (lsd. funkcik fentebb) kpviseli. Metafrikusan a csakrk klnfle elemekkel vannak kapcsolatban (lsd. tblzat). Ezek az elemek az univerzum elemeit kpviselik, a gravitcit, polaritst, elhasznldst(gs, anyagcsere), egyenslyt, vibrlst, fnyessget (tv. rtelemben is), s a tudatot magt. Fontos megrteni ezeket az elveket, hiszen elvezet a csakrk megrtshez. A fld szilrd, masszv; a vz formtlan s folykony; a tz talakt; a leveg knny s lgies; a hang impulzv s ritmikus; a fny fnylik; mg a gondolat a tudat alkotja. A klnfle elemekkel trtn meditci elvezet a csakrkhoz. A csakrk egyttesen formlnak egy a Jkob lajtorjjhoz hasonl tmenetet a Fld s az g, a test s az sz, a anyag s a szellem kztt. Ezek a polaritsok llandak s folytonosak. A ht csakra a szivrvny ht sznvel prosodik. A fny vibrlsnak legalacsonyabb lthat szne a vrs, az alapcsakrval prosul, mely a leggyorsabb s legrvidebb. A viola a fejtet szne. Az sszes tbbi szn (narancs, srga, zld, kk, indig,) a kzbls csakrk sznei. Aprnknt, ahogy megtanuljuk kinyitni s gygytani a csakrkat, melyek mi magunk vagyunk, mi magunk lesznk a Szivrvny Hd, mely a Fld s az g kztt vel
|