9.Krisztushl
2007.09.04. 15:10
A Krisztus hl
rta: Ronald L. Holt Az let Virga Kutatkzpont Igazgatja |
Interj Ronald L. Holt-tal (ksztette:Julia Griffin, fordts: will marquez)
A bolyg krlvev hl elmlete meglehetsen rgi. Mr Platn is gy rta le a fldet, hogy egy dodekader hl veszi krl. n hogyan magyarzn az olyan idt ll hl elmleteket, mint amilyen ez is?
Ron: Az "let magja" elnevezs mhelyben, mely az let Virga halad kurzust takarja, ehhez hasonl krdsekkel foglalkozunk. Sajt kutatsaimat illeten arra a kvetkeztetsre jutottam, hogy a hl, vagy hlk az srobbans idejn vagy mg korbban keletkeztek, amikor az ressg mg csak kszlt a fizikai univerzum megszletsre. Ha szba kerl a hl, sokunknak olyan kp jut eszbe, amilyet knyvekben lttunk: a fld s egy kr hzott, szgletes energia vonalakbl ll mtrix. Ez termszetesen helyes, br a hl azrt ennl sokkal tbb.
A hlk fraktlok s holografikusak. Krbesznek minden teremtst, belertve annak multidimenzionlis szintjeit. Nem csak a fldn lteznek, csatlakoznak a fizikai univerzumhoz, mely nem ltezne nlklk. Azrt van rjuk szksg, mert k biztostsk az leter energia megfelel elosztst, a fizikai teremtshez szksges mintkat s mg sok mindent. A hlk nem csak ennyibl llnak: magnak a teremts szent kdjnak fizikai kiterjedsei. Nem lettelen "trgyak" - magnak a tudatnak a lenyomatai, harmnikus formban kifejezve.
Knny megrteni a hlk elmlett annak, aki jrtas a szakrlis geometriban. Ahhoz azonban, hogy mlyebbre shassunk a tudathlk megrtsben, elszr vgeznnk kell egy kis elmunkt. Azoknak, akiknek jdonsgot jelent a szakrlis geometria, hadd kezdjem azzal, hogy a hlk az energia s a tudat kifejezdsei, melyek a szakrlis geometria trvnyeinek megfelelen arnyokat kvetnek. Ezek a hlk krbefonjk az egsz multidimenzionlis univerzumot. Mi a szakrlis geometria? Mindenki tudja mi a geometria, s brki kpes egy geometriai forma megrajzolsra. Ha ezt sszekapcsoljuk a Legfelsbb Llekkel, a tudattal vagy "Istennel", ha megnyitjuk szvnket a geometrinak, akkor megteremtjk a szakrlis geometrit.
A szakrlis geometrin a geometria azon fajtjt trjk, mely a tudat(ossg), a test s a llek fejldst geometriai terminusokban brzolja. Az igaz szakrlis geometria nem csak statikus szgletes formkbl ll. Szervi eredet, l - lland fejldsben (transcendens) vagy visszafejldsben (materializlds) ll, felemelkedik vagy lefel halad egyik formbl a msikba.
gy a bolygt krlvev hl nem ms, mint a teremts alapelveinek geometriai s energetikai kifejezse, mely hdknt szolglhat bolygnk fizikai s energetikai megnyilvnulsa kztt. Ahhoz, hogy megrtsk milyen risi is a hl, vizsgljuk meg elszr a bolygnkat! Bolygnkon ahhoz, hogy legkisebb rszecske, elem vagy vegylet megszilrduljon s materializldjon, szksg van egy tervezetre s egy mintra, valamint egy ltclra. Bolygnkhoz a tervezet s a minta maga a hl. A hl szolgl vezetknt, vagy tervezetknt, krltte szervezdnek a kvarkok, pozitronok, elektronok, atomok s vgl a vegyletek. A hl biztostja a szksges elemek megfelel elosztst s rendszert, azon elemekt, melyek a teremtshez felhasznlhat pt "kockk". A hl feladata tovbb, hogy biztostsa az leter energia s mindazoknak a frekvenciknak a megfelel elosztst, melyek ahhoz szksgesek, hogy fenntartsk a bolygk frekvencia spektrumnak hatkony energetikai fziskapcsolatt. (A fziskapcsolat biztostja a koherencit, de ez olyan tma, ami tl nagy ahhoz, hogy ebben a cikkben rszletezni tudjuk).
gy tulajdonkppen azok a hl mintk, melyek az elemek kialakulshoz szksgesek rtegzdnek. Ez a rtegzds a llekbl ered s alakul teri, elektromos, gzllapot, folykony s srbb anyagg. A tudat szerkezetileg a srsg klnbz fokain halad keresztl, hogy hatssal legyen minden szintre, az egszen lgnemtl az egszen srig.
Vizsgljunk meg egy pldt a hlra, mely fizikai anyagot hoz ltre! A peridusos rendszerben tallhat sszes elemnek (108) szksge van a teremt hlra ahhoz, hogy atomi szerkezetben rendszer legyen s mkdkpes legyen. A hl minta nlkl gyorsan elveszten a kpessget, hogy nmagt ltrehozhassa. Hasonlkppen, ahhoz is szksg van a hlra, hogy ltrejjjn brmilyen baktrium fajta, gomba, nvny, rovar, llat vagy emls. Nzzk meg az elektron diffrakci (elhajls) brjt olyan elemeknl mint pl. a berill s a s:
|
s kristly elektronja |
berill kristly elektronja |
A fenti fnykpeken lthatjuk, ahogy az atomok rendszerezett formban sztterjeszkednek a hln. Ezek a kerek elektronok mandala alakzatban sorakoznak, pont mint egy plti szilrd test, vagy plti szilrd testek kombincija.
Ha megnzzk Hans Jenney tanulmnyt, melynek cme Cymatics (megj: hullmjelensgekrl sz), tallhatunk pldkat arra, hogyan kpes a kerek fm tnyrra helyezett homok megtartani egy zenei hangsznt. ts hatsra a homok rszecskk geometriai alakzatokat vesznek fel minden egyes zenei hanghoz, s amint vltozik a hang, megvltozik a geometriai alakzat is. Ha Masaru Emoto munkjt vizsgljuk meg, melynek cme „zenetek a vztl” (cikkhez klikk) lthatjuk, hogy mg a vz is geometriai alakzatokat lt atomi szintjein.
Ha a 3 dimenzis valsgunkat vizsgljuk meg kzelrl, mindenben megtalljuk a szakrlis geometrit. Az svnyok szakrlis geometriai arnyokban szervezdnek, amit a legtbb drgakveket s svnyokat brzol knyvben megfigyelhetnk, ha bemutatjk geometriai lenyomatukat.
A bolygkat krlvev hl ezek szerint olyan, mint egy kert „rcsozat”. Ez a kert rcsozat irnytja a szltkket s ms nvnyeket, hogyan terjeszkedjenek, nvekedjenek kifel, felfel, egy rcsmintt kvetve, egy bizonyos „formban”. A hl kt alapeleme a rcsminta s (anyag)szerkezet. Mindkettnek vannak sajtsgai vagy tulajdonsgai. A rcsmintt hvhatjuk a frfi- s a (anyag)szerkezetet a ni aspektusnak. Egymssal harmnikusan mkdnek, hogy teljess tegyk az let vltozatossgt. Hasonlan mkdik az eserny a fm rudacskkkal (fm vz) s a vzll anyaggal. A fmszerkezet teszi lehetv, hogy a vzll anyag kifeszljn s gy lesz lehet az eserny hatkony.
Az emberi lnyeknl is megtallhatjuk ezt a prhuzamot. Fizikai testben lv spiritulis lnyekknt, spiritulis voltunk egy holografikus, bennnket krllel rendszerbl szrmazik, mely sszekt minden letet s tfogja az egsz teremtst. Hogy ennek hatalmassgt bele tudjuk helyezni egy fizikai testbe, ssze kell tudnunk hajtogatni ltnk nagysgt szimbolizl esernyt egyfajta lepkv fejld gubba s tmenetileg be kell csuknunk. Ki kell vrnunk az idt, mg kifejldnk s emlkezni kezdnk arra, kik vagyunk igazbl. Ott van bennnk, mindnyjunkban a teremtssel jr sszekapcsoldsok vgtelen kiterjeds fraktl s hologrf mintzata.
A Krisztus tudathl az eserny hasonlatnak a bolygnkon megvalstott verzija – a teremts teljesen nyitott mintzata, mely lland kapcsolatban tart bennnket eredetnkkel s arra sztnz minket, hogy fejldjnk az jraegyesls irnyba.
A tudathlk magukban foglaljk a kozmikus egymsba kapcsolds emlkt s gy azokat, akik rjuk hangoldnak arra sztnzik, hogy valstsk meg nmagukat.
Hogyan jellemezn a Krisztus hlt azok szmra, akik nincsenek tisztban ezzel az elmlettel? Tulajdonkppen mi az?
Ron: A Krisztus Hl a Fld krl ltezik. Klnfle kutatk jeleztk mr a ltt klnbz magassgokban a Fld felett. gy hiszem, hogy a hl fraktl s hologrf minsgbl kifolylag azrt jelenik meg klnfle szinteken, mert valjban ott van mindenhol. A Krisztus Hlrl azt tartjk, hogy rgztve van a tengelynl, Kairnl s Moorea-nl (Polinziai sziget), a tbbi rezgsi csompontja a Fld felsznn tallhat. Ezek a rezgsi csompontok termszetes, energia erhelyek, melyeket tbb kori kultrkban is hajszlpontosan megjelltek s hasznltak is.
Az emberi lnyeknl is megtallhatjuk ezt a prhuzamot. Fizikai testben lv spiritulis lnyekknt, spiritulis voltunk egy holografikus, bennnket krllel rendszerbl szrmazik, mely sszekt minden letet s tfogja az egsz teremtst. Hogy ennek hatalmassgt bele tudjuk helyezni egy fizikai testbe, ssze kell tudnunk hajtogatni ltnk nagysgt szimbolizl esernyt egyfajta lepkv fejld gubba s tmenetileg be kell csuknunk. Ki kell vrnunk az idt, mg kifejldnk s emlkezni kezdnk arra, kik vagyunk.
|